Gezichten van onze vrijwilligers: Barry

Barry zet zich in voor Oekraïense vluchtelingen in Zaanstad

Barry van Zundert is vrijwilliger bij het Leger des Heils. Hij helpt op het riviercruiseschip in Zaandam waar Oekraïense vluchtelingen worden opgevangen.

‘Ik vind het fantastisch om te zien dat Oekraïense vluchtelingen zo dankbaar zijn. Laatst heb ik met een bus de Oekraïense kinderen naar school gebracht en weer opgehaald. Zij kregen een rondleiding in hun nieuwe tijdelijke school. De ouders waren zo dankbaar. Dat gaf mij een enorm bevredigend gevoel. Daar doe je het toch voor...’

Wat zijn je taken als vrijwilliger?

Barry is 3 tot 4 dagen vrijwillig actief op de riviercruiseschepen in de Havenstraat in Zaandam. Hij begint de dag op een van de schepen met het bespreken van de dagtaken. ‘Iedere dag moet er wel wat geregeld worden. Elke vrijwilliger krijgt dan ook een taak. Dat kan van alles zijn. Bijvoorbeeld het regelen van een BSN-nummer, een bankrekening openen, helpen zoeken naar werk of de kinderen naar school brengen. Naast deze praktische zaken, willen we het verblijf voor de vluchtelingen ook aangenaam maken. Zo hebben we speelhoeken voor de kinderen ingericht en willen we activiteiten gaan organiseren. Verder lopen we als vrijwilligers rond, praten we met de vluchtelingen en zijn we een luisterend oor.  ’

Waarom ben je vrijwilliger?

‘Ik zat bij mijn werkgever in een re-integratietraject en besloot om mijn leven anders in te vullen. Ik wilde mensen gaan helpen. Zo ben ik ook bij het Leger des Heils terecht gekomen. Het Leger des Heils kwam al snel met de vraag of ik als vrijwilliger aan de slag wilde bij de noodopvang in Zaandam. Ik zei meteen: ‘Ja!’. Zo vielen alle puzzelstukjes voor mij op zijn plek. Ik ben in de jaren ‘90 namelijk militair geweest waarbij ik in Bosnië ook te maken had met vluchtelingen. En daarnaast ben ik zelf ook dakloos geweest. Als ervaringsdeskundige voel ik mij heel fijn bij het werk wat ik nu doe. Ik hoop dit nog lang te mogen doen bij het Leger des Heils.'


Gezichten van onze vrijwilligers

Er zijn zoveel vrijwilligers in Zaanstad die zich vol energie en belangeloos inzetten voor de samenleving. Zo ook voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Wij vinden het belangrijk om daarbij stil te staan en de vrijwilligers aan het woord te laten. Dit keer Barry van Zundert.

Barry op het riviercruiseschip in Zaandam

De riviercruiseschepen in Zaandam


Hoog contrastToegankelijkheidsverklaring
Ga naar Zaanstad.nl